Loading
075 410 119
Кошничка0продукт(и)

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Product was successfully added to your shopping cart.

Новата година започнува со нова акција за Firestone и Dayton

Продажно-сервисниот центар „Европа гуми“ ја започна 2020 година со објавување на нова акција наменета за дотрошување на залихите, при што објави попуст од 38 до 40 отсто на дел од понудата зимски пневматици.

Станува збор за гумите од брендовите „Firestone“ и „Dayton“, кои се познати по своите квалитетни карактеристики и ниски цени, а количините се ограничени и се однесуваат само на актуелната залиха, до нејзино дотрошување.

Во понудата на „Firestone“ издвоени се пневматици со димензии почнувајќи од 175/65/14 за 2.490 денари, па се до гумите наменети за високи перформанси со димензии 225/45/17 од 5.490 денари. Кај брендот „Dayton“ промовирани се три модели (185/65/14, 195/65/15 и 205/55/16) со цени што почнуваат од 2.290 денари.

За сите други информации како што се цени за други врендови или други димензии, обратете се директно во „Европа гуми“, телефонски или преку другите контакт детали објавени на нивната ФБ страница.

 

 

 

 

Leave a Reply